Hľadá sa…, o tom ako sa dobre žije
8. januára 2025 09:35,
Prečítané 1 320x,
doktorkaeliska,
Nezaradené
Ak si prečíta ktokoľvek titulky našich najznámejších konšpirátorov v Denníku N, Aktualitách a Sme, tak väčšina musí priznať, že ak je toto ten najväčší problém, ktorí trápi týchto ľudí, tak sa im vlastne žije úplne perfektne. Ak politici opozície hovoria, že radšej zaplatia vyššiu cenu za plyn, tak je to znak, že sa im aj za Ficovej štvrtej vlády darí, lebo majú dosť peňazí a nemajú problém zaplatiť čokoľvek. A ak ich najviac trápi to, kde trávi premiér dovolenku, tak si v duchu hovorím, že sa naozaj nemajú na čo sťažovať. Mali by tomu premiérovi ďakovať, že krajinu spravuje tak, že majú dosť peňazí, aby zaplatili čokoľvek za akúkoľvek sumu a že nemajú iné problémy na riešenie len to, kde trávi premiér dovolenku.
Len taká malá poznámka, ak sa znižuje počet problémov, resp. ak človek rieši iba „umelo vyrábané problémy“, zvyšuje sa jeho riziko samovraždy. A to je fakt. A nepomôžu im ani ich dvorní konšpirátori vytváraním umelých prieskumov, v ktorých im stúpajú čísla. Opozícia je už na svojej samovražednej trajektórii.
Tak ich pritom nerušme reálnym životom.
21.05.2026
Keď sa politika mení na hľadanie vinníka Žijeme v dobe, keď sa už politika takmer nevenuje vecnej diskusii a čoraz viac „hrá“ na emocionálny konflikt. Spoločnosť sa rozdeľuje na tábory, ktoré si prestávajú rozumieť, a politici sa v očiach verejnosti menia buď na spasiteľov, alebo na stelesnenie absolútneho zla. Namiesto analýzy problémov často hľadáme [...]
05.02.2026
K laickej verejnosti sa dostal pojem intersex. Vo verejnej diskusii sa pritom niekedy objavuje tvrdenie, že ide o „tretie pohlavie“. Tak ak by hlúposť nadnášala, tí ktorí to tvrdia, by mali jednoduchý spôsob dopravy:-) Intersex nie je tretie pohlavie.Z biologického hľadiska poznáme dve pohlavia – mužské a ženské. U väčšiny ľudí sa pohlavie počas vývoja v maternici [...]
02.01.2026
Ľudia sa často cítia bezmocní nie preto, že by moc nemali, ale preto, že ju dobrovoľne odovzdávajú – lekárom, politikom, inštitúciám, partnerom, okolnostiam. Čakajú, že niekto iný „to vyrieši“, že niekto iný „vie lepšie“. No moc, ktorú odovzdáme, sa zriedka vráti v takej podobe, v akej by sme ju potrebovali. Vziať si moc späť neznamená byť agresívny ani [...]
Celá debata | RSS tejto debaty